انتقال فیش حج

سابقه نقل و انتقال حقوق اشخاص در فیش حج اعم از حج تمتع یا عمره در دفاتر اسناد رسمی سابقه طولانی دارد و مردم با توجه به صلاحیت عام دفاتر اسناد رسمی در تنظیم اسناد رسمی، همواره با اعتماد به این حوزه نقل و انتقال حقوق خود را در این بخش و به صورت رسمی انجام داده‌اند.

با ثبت نام اشخاص جهت تشرف حج و پرداخت وجه به بانک، حقی برای وی ایجاد شده که انتقال آن باید صرفا با تنظیم سند صلح در دفاتر اسناد رسمی انجام پذیرد و تا تصویب قانون منع انتقال، نمی‌توان اشخاص را از حق طبیعی و قانونی خود محروم نمود چرا که خصیصه و حق، قابلیت انتقال داشتن آن است ضمنا مطابق ماده ۴۶ قانون ثبت اسناد و املاک کشور صلح نامه از جمله اسنادی است که اگر به صورت رسمی ثبت نگردد در هیچ یک از مراجع دولتی و قضایی مورد پذیرش نمی باشد.

مطابق بخشنامه شماره ۹۸۸۳|۳۴|۴|۱ – ۲۲|۲|۷۹ سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، انتقال اسناد حج تمتع و عمره به منسوبین (پدر، مادر، همسر، فرزند، خواهر و برادر) بدون مجوز سازمان حج و زیارت انجام می پذیرد و انتقال آن به غیر از اشخاص مذکور با نامه کتبی مدیر دفتر حج و زیارت استان صورت می‌پذیرد.

که دفاتر اسناد رسمی با رعایت بخشنامه مذکور مبادرت به انجام وظیفه قانونی خود می‌نمایند لذا تنظیم سند انتقال حقوق اشخاص در فیش حج با رعایت بخشنامه مذکور هیچگونه ممنوعیتی ندارد.

در خصوص این مطلب، سوالات خود را فقط زیر این پست در قسمت دیدگاه ها بنویسید.
خیلی زود جواب شما در پاسخ به دیدگاهتان داده خواهد شد.

برچسب ها

اشتراک گذاری این پست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Solve : *
20 + 16 =


سیر تا پیاز سیستم ثبت آنی
کلیشه جامع نمونه اسناد
انواع کامپیوتر و تجهیزات دفترخانه
دانلود مستقیم اپلیکیشن اندروید محضرچی
لیست کلیه دفاتر اسناد رسمی سراسر کشور
تبلیغات دفترخانه ای
Search
Generic filters
فهرست