شروع کار

محضرچی از ابتدای سال 1398 پا به دنیای مجازی گذاشت و با هدف رشد و ارتقا سطح کیفی تنظیم اسناد توسط دفاتر اسناد رسمی و آگاهی عموم مردم از تنظیم اسناد ایشان فعالیت خود را شروع کرد.

محضرچی یک تشکل کاملا غیرانتفاعی و وابسته به هیچگونه سازمان و یا ارگانی نمی باشد. تمامی آموزش ها و مطالب موجود در این وبسایت غیر از مواردی که در فروشگاه موجود است، کاملاً رایگان منتشر شده است.

هرگونه کپی برداری از مطالب به هر نحو و انتشار فایل‌های خریداری شده، پیگرد شدید قانونی دارد.

حقوق، قوانین و سلب مسئوليت محضرچی

هدف مدیریت سایت، ایجاد اطمینان نسبت به صحت کلیه‌ی مطالب عنوان شده در تمامی بخش‌ها است.

ضمن اعلام آنکه مسئولین این سایت نهایت تلاش و دقت خود را جهت بررسی و تعیین اصالت، صحت و سقم مطالب ارائه شده بعمل می آورند، با این حال، هرگونه تضمینی را از بابت درست بودن، و یا قابل اعتماد بودن مطالب مذکور از خود سلب می‌نمایند.

همچنین بدلیل امکان تغییر در بعضی از ضوابط و دستورالعمل های مربوط به ارگان های خدماتی از قبیل شهرداری ها و ادارات ثبت کل اسناد و املاک و … حتی الامکان سعی در به روز کردن اطلاعات ارائه شده می گردد ضمن آنکه مسئولیت نهائی آن با ارائه دهندگان اطلاعات و مراجع آنها به سایت می باشد.

بدیهی است تفسیر ناشی از استفاده از مطالب سایت، تنها به عهده‌ی کاربران و بازدیدکنندگان خواهد بود. ضمناً مدیریت سایت هیچ‌گونه ضمانتی از بابت صحت، سقم و اعتبار مطالب عنوان شده در سایت، و یا تضمینی از بابت اینکه هرگونه مطلب و نوشته موجود در محضرچی عاری از خطا می‌باشد را به کاربران نداده و نخواهد داد. تمامی اطلاعات ثبت شده در سایت تاریخ ثبت دارند و روزانه اطلاعات جدیدی به سایت اضافه می شود.

این سایت هیچ‌گونه تأییدی نسبت به محتوا و مطالب سایت‌های دیگر که به آنها (و یا از آنها) پیوندی داده شده باشد، نداشته و مسئولیتی را از این بابت نمی‌پذیرد. پیوندهای مذکور تنها جهت تسریع کاربرد و راحتی شما صورت گرفته و ریسک و خطر استفاده از مطالب و محتوای این سایت‌ها تنها به عهده‌ی کاربران خواهد بود.

بخشی از این وب سایت براى اطلاع رسانی، آگهی‌های تجاری ، ارتباطات تجاری و قانونى شما ایجاد شده است. دسترسى و استفاده شما از سایت مشروط به رعایت شرایط و الزامات و قوانین ذکر شده، مى‌باشد.

همچنین در خصوص فایل ها و ویدئو هایی که برای فروش ارائه گردیده قابل ذکر است که مدیریت این وبسایت هر نوع مسئولیتی را در خصوص هر نوع نحوه استفاده کاربران از موارد ذکر شده از خود سلب و ساقط می نماید و شما کاربران با علم و اطلاع از این موضوع اقدام به خرید فرمایید.

مشاوره‌هایی که در قالب پاسخ به دیدگاه‌ها داده می‌شود، نظر شخصی کارشناسان محضرچی می‌باشد و صحت پاسخ‌ها را به هیچ وجه تضمین نمی‌کنیم.

تمام تلاش تیم محضرچی انتشار اخبار و مقالات صحیح و به روز میباشد و ممکن است برخی از آنها اشتباه باشد پس با علم به این موضوع از این مطالب استفاده بفرمایید.

شما با ورود به سایت و مرور سایت، بدون هیچگونه محدودیت و شرطى “شرایط و الزامات و حقوق، قوانین و سلب مسئوليت محضرچی” را پذیرفته اید. در صورت عدم موافقت با “شرایط والزامات و حقوق، قوانین و سلب مسئوليت محضرچی” لازم است بلافاصله استفاده از این سایت را متوقف نمایید.

شرایط و الزامات

 1. خدمات و محتويات این سايت، صرفا براى استفاده شخصى و غير تجارى شما عرضه شده است. هر گونه سوء استفاده از اين اطلاعات پيگرد قانوني خواهد داشت و هيچ فرد حقيقي، حقوقي يا سايتي به هيچ عنوان نمي تواند از اطلاعات موجود در سايت در این خصوص استفاده نماید.
 2. شما به سایت محضرچی اطمينان می دهيد که از اين سايت برای رسيدن به مقاصدی که بر خلاف قوانين موضوعه يا شرايط استفاده از این سايت می باشد، استفاده نخواهيد کرد. شما از سايت محضرچی به گونه ای استفاده نخواهيد کرد که باعث آسيب، از کار انداختن يا معيوب ساختن وب سايت شود. همچنين شما مجاز به دسترسی يا تلاش برای دسترسی به اطلاعات، محتويات يا ورودي هايی که تعمدا به طور متعارف در دسترس قرار نگرفته يا از طريق صفحات سايت ارائه نشده اند نيستيد.
 3. استفاده شما و مرور و جستجوی شما در محضرچی با مسئولیت شخصى خود شما صورت مى‌گیرد. این سایت تعهدى در قبال خسارات مستقیم، غیر مستقیم، اتفاقى، تبعات حقوقی ناشى از دسترسى و استفاده شما از سایت ندارد.
 4. سایت مختار است، هر گونه پیام، آگهی و یا عکسی که به این سایت ارسال می‌کنید، و یا حساب کاربری را که ایجاد می‌کنید، در هر زمان که ضروری بداند حذف نماید.
 5. قوانین جمهوری اسلامی ایران بر تعبیر، تفسیر، اجراِ و تأثیر این توافق نامه حکم خواهند بود.
 6. سایت محضرچی مى تواند با به روز کردن شرایط استفاده از وب سایت، در هر زمان این “شرایط والزامات” را مورد تجدید نظر قرار دهد. شما مقید و متعهد به چنین تجدید نظرهایى هستید و بنابرین لازم است هر از چند گاهی از این صفحه دیدن نمایید تا از شرایط و الزامات جارى و لازم الاجراِ در زمان منظور مطلع شوید.
logo-samandehi
یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد.
بستر سازی برای تولید انبوه محصولات فرهنگی دیجیتال با محتوای هماهنگ با ارزشهای نظام و حمایت از توسعه کمی و کیفی رسانه های دیجیتال.

علی رغم اینکه در حوزه های سنتی و غیر دیجیتال فرهنگی چارچوبها و ضوابط مشخصی برای فعالیت وجود دارد و علی رغم اینکه در اغلب قریب به اتفاق کشورها قوانین محکم و قابل اتکایی برای سامان بخشیدن به فضای فعالیتهای مجازی وجود دارد، متاسفانه در حوزه فعالیتهای فرهنگی دیجیتال و کلا حوزه فعالیتهای تحت شبکه، عدم وجود ضوابطی دقیق و کارآمد در کشور موجب آشفتگی فضا شده است به طوریکه حتی برای دست اندرکاران و شاغلین این حوزه، حقوق و تکالیف مشخصی وضع نشده است. این مساله ضمن آنکه فضا را برای فعالیتهای غیر مجاز فراهم می کند، زمینه تعرض به حقوق عموم مردم را فراهم می آورد. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دنبال آن است که فضای فعالیتهای فرهنگی دیجیتال در کشور را با ایجاد زیر ساختهای حقوقی، نظارتی و اجرایی سامان بخشد. تلاشهایی همچون شناسنامه دار کردن نرم افزارهای رایانه ای، صدور مجوز برای موُسسات و فعالیتهای فرهنگی دیجیتال و … از جمله تلاشهایی است که در راستای این راهبرد صورت گرفته است.

در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد.

ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی بخصوص خواهد بود.

به نحوی که مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از اینكه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

با اعطای نماد اعتماد الکترونیکی هویت صاحب و محل فعالیت کسب وکارهای اینترنتی مشخص میگردد.

اگر برای خرید به دنبال کسب و کار ثبت شده دارای نماد اعتماد الکترونیکی هستید، با جستجو در وبسایت “نماد اعتماد الکترونیکی” آن را پیدا کنید.

نماد اعتماد الکترونیکی کسب و کارهای اینترنتی آرامش و اطمینان در خرید را برای شما به ارمغان می آورد.

همچنین شرکت پرداخت الکترونیک سداد بازوی پرداخت‌های الکترونیکی بانک ملی ایران است که سه محور اصلی ذیل را با ایجاد راهکارهای خلاق در حوزه پرداخت و بهره‌گیری از دانش و فناوری روزآمد دنبال می‌کند:

 • کمک به مدیریت کسب و کارهای کوچک و متوسط
 • تولید نرم افزارهای پرداخت
 • پشتیبانی ابزارهای پرداخت

ابزارهای پرداخت همگام با پیشرفت تکنولوژی توسط زیرساخت‌های فناوری، تعیین کننده مرزهای تجارت‌ نوین و جدید هستند.

در این میان امروزه درگاه های پرداخت اینترنتی، ابزاری منحصر به فرد برای تجارت آنلاین و توسعه کسب وکارهای اینترنتی محسوب می شوند.

درگاه پرداخت الکترونیک سداد یک ابزار پرداخت زنده است که ضمن ارائه طیف گسترده‌ای از خدمات اینترنتی و الکترونیک، امکان نظارت کامل بر مبادلات مالی را فراهم کرده است.

این درگاه با طراحی ساده، زمینه فرآیند پرداخت را به راحتی و به سرعت، متناسب با فضایی جذاب برای کاربران میسر ساخته است.

در طراحی این درگاه سعی شده اجزای صفحه با جانمایی مناسب و منطقی، استفاده از آن را آسان کند.

مزایای درگاه پرداخت اینترنتی (IPG) بانک ملی ایران (سداد)

 • سرعت بارگذاری بالا به دلیل حجم پایین صفحات
 • سازگار با تمام صفحات نمایش اعم از موبایل، تبلت و کامپیوتر
 • سرعت فوق‌العاده تراکنش با توجه به زیرساخت‌های فنی روزآمد
 • مغایرت بسیار اندک با صحت 99 درصدی تراکنش‌ها
 • امنیت فوق‌العاده مطابق با استانداردهای بین المللی و دستورالعمل‌های شاپرک
 • هوشمند، امکان اصلاح اشتباهات بدن نیاز به تکرار مراحل پیشین
 • اتصال پایدار، ارائه خدمت به صورت 24 ساعته
 • استرداد، قابلیت استرداد وجه بنا به درخواست پذیرنده
 • پلاگین، ارائه پلاگین‌های متنوع جهت اتصال انواع سایت‌ها به درگاه پرداخت

لذا این وبسایت با تلاش های گسترده همیشه سعی در جلب رضایت شما داشته است و حال با دارا بودن دو نشان: نماد اعتماد الکترونیکی از وزارت صنعت، معدن و تجارت و مجوز فعالیت واحد فرهنگی دیجیتال از مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اطمینان خاطر شما را از این امر به دنبال خواهد داشت.

و همچنین با دارا بودن درگاه امن پرداخت بانک ملی ایران (سداد) امنیت پرداخت های شما را تضمین میکنیم.

keyboard_arrow_up