برگزاری ۲ آزمون سردفتری در سال 1403

به دلیل تاخیر در برگزاری آزمون سردفتری سال ۱۴۰۲ و برگزاری آن در اردیبهشت ۱۴۰۳، در صورت عدم تغییر قانون، دو آزمون سردفتری در سال ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.

به‌روزرسانی: ساعاتی پیش
یک خانم در حال پاسخ به سوالات آزمون

برگزاری دو آزمون سردفتری در سال ۱۴۰۳

سعادتیان معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور: با توجه به اینکه آزمون سال ۱۴۰۲ با تاخیر و در اردیبهشت ۱۴۰۳ برگزار می‌شود، اگر قانون تغییری نکند، در سال آینده باید دو آزمون سردفتری برگزار کنیم.

علت تاخیر در برگزاری آزمون سردفتری سال ۱۴۰۲ را افزایش بی‌سابقه پذیرفته شدگان آزمون سال ۱۴۰۱ است، بعد از تصویب قانون تسهیل صدور مجوز‌های کسب و کار، اولین آزمون سردفتری در آذر سال ۱۴۰۱ برگزار شد که با توجه به حذف ظرفیت گذاری، حدود ۹۵۰۰ نفر در این آزمون پذیرفته شدند.

ما برای اولین بار با این تعداد پذیرفته شده روبه رو می‌شدیم؛ لذا ساماندهی این تعداد و همچنین فرایند‌های اداری و طراحی دوره‌های کارآموزی وقت زیادی از ما گرفت. در نتیجه ثبت نام آزمون سال ۱۴۰۲ به تاخیر افتاد.

با توجه به اینکه تجربه آزمون سال ۱۴۰۱ را داریم و کار‌ها منظم‌تر شده بلافاصله بعد از برگزاری آزمون سال ۱۴۰۲ که در اردیبهشت ۱۴۰۳ برگزار می‌شود، فرایند آزمون بعدی آغاز و تا پایان سال ۱۴۰۳ یک آزمون دیگر برگزار می‌کنیم.

هرچند به این نحوه جذب سردفتر انتقاداتی داریم، اما تا زمانی که قانون تسهیل صدور مجوز‌های کسب و کار پابرجاست، به اجرای کامل آن پایبندیم.

بیشتر بدانید:
آزمون سردفتری
برای دوستانتان بفرستید:
↴ دیدگاه و نظرتان را درباره این مطلب بنویسید

سوالات شما توسط مدیر سایت یا سایر کاربران پاسخ داده خواهد شد.

مطالب مرتبط
پیشنهاد ویژه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

اطلاعیه تمدید مهلت ثبت‌نام آزمون سردفتری 1403
علی خندانی، ضمن تبریک سال نو، برنامه‌های پیش‌روی دفاتر اسناد رسمی را تشریح کرد.
keyboard_arrow_up