با راه اندازی پلتفرم جامع تا پایان سال 1402 بسیاری از خدمات سازمان ثبت غیرحضوری خواهد شد

عکس روزنامه | اخبار حقوقی محضرچی

بابایی: رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خطاب به کارکنان اداره ثبت بیان کرد که با راه اندازی پلتفرم جامع تا پایان سال بسیاری از خدمات سازمان ثبت غیرحضوری خواهد شد و فیزیک اسناد جمع آوری خواهد شد.

اگر طرح الزام به تنظیم سند نهایی شود، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مکلف می‌شود که یک پلتفرم جامع را طراحی کند که در حال انجام است، در این صورت تمام مشاوران املاک تحت نظارت سازمان ثبت اسناد و املاک قرار می‌گیرند. تمام معاملات اعمال حقوقی در این پلتفرم ثبت می‌شود. در قالب نمونه قرارداد‌هایی که در این پلتفرم بارگذاری کرده ایم در یک فاصله زمانی باید تمامی معاملات در دفاتر اسناد رسمی ثبت و منجر به سند رسمی شود. پیش بینی می‌کنیم با انجام این کار که یک شفافیت بسیار خوب در معاملات ایجاد و از بسیاری از اختلافات و منازعات جلوگیری شود.

کشاورز: در بحث تسهیل در تنظیم اسناد، با ایجاد پلتفرم‌هایی، اشخاص حقیقی و حقوقی اجازه خواهند داشت تا اعمال حقوقی خود را در آن پلتفرم‌ها وارد کنند، اما برای تایید نهایی، باید تحت نظر یک سردفتر قرار گیرند؛ و پس از تایید سردفتر تبدیل به سند رسمی شود و مقرر شده است با پیشنهاد سازمان ثبت و تصویب ریاست قوه قضائیه برای این امر، آیین نامه تنظیم شود.

با تصویب و لازم الاجرا شدن این طرح مطلقاً نقل و انتقال عادی نخواهیم داشت و اگر سند عادی برای املاک تنظیم شود بی اعتبار و غیرقابل استناد خواهد بود.

برای دوستانتان بفرستید:
در خصوص این مطلب، سوالات خود را فقط در زیر این پست در قسمت دیدگاه‌ها بنویسید.

خیلی زود جواب شما در پاسخ به دیدگاهتان از طریق پیامک داده خواهد شد.

کلیشه جامع نمونه اسناد
سیر تا پیاز سیستم ثبت آنی
دانلود مستقیم اپلیکیشن اندروید محضرچی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

تلفن همراه

keyboard_arrow_up