بابایی: بحث ابطال اسناد عادی با توجه به برخی از ملاحظات منتفی شده است

حسن بابایی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از الکترونیکی شدن فرایند ثبت شرکت‌ها و کاهش ۸۰ درصدی مراجعان خبر داد. وی همچنین درباره بررسی مجمع تشخیص در خصوص اسناد عادی گفت که بحث ابطال این اسناد منتفی شده است، اما عدم پذیرش و عدم استناد آن‌ها در محاکم مورد توافق قرار گرفته است. وی افزود که بیش از ۳۵ درصد پرونده‌های قضایی مربوط به اسناد عادی است که محل وقوع جرم است.

مسئول سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: حدنگاری منابع طبیعی در ۱۵ استان به ۱۰۰ درصد رسیده و حدنگاری اراضی کشاورزی نیز از ۳ درصد به ۴۳ درصد افزایش یافته است. وی همچنین از تغییر قانون منع خرد شدن اراضی کشاورزی خبر داد که باعث می‌شود سند برای تمامی قطعات صادر شود.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: اسناد صادره قطعی نیستند و در صورت ادعای مالکیت می‌توانند ابطال شوند.

وی افزود: حدنگاری منابع طبیعی و اراضی کشاورزی باعث کاهش تصرفات، تثبیت مالکیت دولت، شفافیت معاملات و وصول درآمد برای دولت شده است. وی همچنین از پیشرفت خوب استان‌ها در حوزه صدور اسناد حدنگاری خبر داد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: ۱۱ میلیون هکتار اراضی کشاورزی حدنگاری نشده و نقل و انتقالات آن‌ها بدون پرداخت عوارض و تعهد به دولت صورت می‌گیرد. وی خواستار حل این مشکل شد و گفت: کاداستر به مدیریت زمین و درآمد دولت کمک می‌کند.

برای دوستانتان بفرستید:
در خصوص این مطلب، سوالات خود را فقط در زیر این پست در قسمت دیدگاه‌ها بنویسید.

خیلی زود جواب شما در پاسخ به دیدگاهتان از طریق پیامک داده خواهد شد.

کلیشه جامع نمونه اسناد
سیر تا پیاز سیستم ثبت آنی
دانلود مستقیم اپلیکیشن اندروید محضرچی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

تلفن همراه

keyboard_arrow_up