سامانه ثبت من | درگاه یکپارچه خدمات الکترونیکی سازمان ثبت

سامانه ثبت من، یک درگاه الکترونیکی است که شما می‌توانید با ثبت نام در آن از خدمات متنوع ثبت اسناد و املاک کشور استفاده کنید. این خدمات شامل امور مربوط به املاک، اسناد، ازدواج و طلاق، شرکت‌ها، مالکیت معنوی و غیره می‌شوند. این سامانه با هدف افزایش کیفیت و سرعت خدمات و رضایتمندی مراجعین طراحی شده است که تمام بخش‌های این سامانه در ادامه به طور کامل ذکر شده. در پایان به شما نحوه استفاده از تمام بخش‌های این سامانه در یک ویدئو آموزش داده شده است…

زمان تقریبی برای مطالعه: 19 دقیقه

به‌روزرسانی: ساعاتی پیش
96 دیدگاه
سامانه ثبت من | درگاه یکپارچه خدمات الکترونیکی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

درگاه یکپارچه خدمات الکترونیکی (ثبت من)

سامانه ثبت من، درگاه یکپارچه خدمات الکترونیک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است که به کاربران امکان دسترسی به اطلاعات و خدمات مربوط به: املاک و کاداستر، اسناد رسمی، ازدواج و طلاق، اجرای اسناد رسمی، ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری، مالکیت معنوی، اشخاص حقوقی، شکایات، ملاقات و نوبت دهی، مکاتبات مکانیزه، پرداخت و نظرسنجی را می دهد.

سامانه ثبت من با هدف ارتقای کیفیت و سرعت خدمات، کاهش هزینه‌ها و افزایش رضایتمندی مراجعین به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور طراحی و راه اندازی شده است. سامانه ثبت من با آدرس my.ssaa.ir قابل دسترسی است.

خدمات این سامانه شامل دو نوع خدمات عمومی (که جهت بهره مندی از این خدمات، کاربر نیازی به ایجاد حساب کاربری ندارد) و خدمات شخصی (که عموما مربوط به اسناد و مالکیت های شخصی کاربر است) می‌باشد. در صورت نداشتن حساب کاربری، کاربران می بایست با کلیک بر روی “ایجاد حساب کاربری” و ثبت اطلاعات کد ملی، تاریخ تولد و شماره همراه خود اقدام به ایجاد حساب کاربری نمایند. از آنجا که ورود به سایت با ارسال رمز به شماره همراه کاربر انجام می‌شود، شماره همراه درج شده می‌بایست به نام شخص متقاضی باشد.

صفحه اصلی سامانه ثبت من درگاه یکپارچه خدمات الکترونیکی

سامانه ثبت من دارای بخش های مختلفی است که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم.

املاک و کاداستر

صفحه املاک و کاداستر سامانه ثبت من درگاه یکپارچه خدمات الکترونیکی

 1. املاک من: لیست امالکی که دارای سند مالکیت می‌باشند و در سامانه جامع املاک داده آمایی شده‌اند. درنظر داشته باشید اسناد نمایش داده شده مربوط به سال 1393 و پس از آن می‌باشد.
 2. درخواست اصلاح اطلاعات ملک: اگر اطلاعات ملک شما حاوی خطا باشد، می‌توانید از طریق این فرم درخواست اصلاح آن‌ها را ارسال کنید. به عنوان مثال، اگر کد پستی ملک شما در سند اشتباه ثبت شده باشد یا…
 3. تصدیق اصالت سند مالکیت تکبرگی: با درج اطلاعاتی از قبیل استان، واحدثبتی، کد ملی / شناسه ملی، پلاک ثبتی اصلی و فرعی، نوع سند و شماره دفتراملاک الکترونیکی، اصالت آن سند مورد بررسی قرار می‌گیرد.
 4. امالک دولتی: مورد استفاده وزارت اقتصاد و دارایی می‌باشد و برای کاربران عادی در دسترس نیست

در بخش املاک و کاداستر، کاربران می توانند اطلاعات مربوط به املاک خود را مشاهده کنند، از جمله مشخصات املاک، مالکین، محدودیت‌ها، اسناد و مدارک، تاریخچه انتقالات و معاملات. همچنین کاربران می‌توانند درخواست‌های مختلفی مانند تصدیق اصالت سند، تغییر نشانی و … را از طریق سامانه ثبت من انجام دهند.

اسناد رسمی

صفحه اسناد رسمی سامانه ثبت من درگاه یکپارچه خدمات الکترونیکی

 1. تصدیق اصالت سند: امکان آگاهی از اصالت و محتوای سند با ورود اطلاعات شناسه یکتا و رمز تصدیق سند [از اینجا آموزش مربوط به این بخش را ببینید]
 2. اسناد رسمی من: نمایش کلیه اسناد ثبت شده برای شخص در سامانه ثبت الکترونیک اسناد در دفاتر اسناد رسمی از سال 1392
 3. خودروی من: نمایش کلیه اسناد وسایل نقلیه ثبت شده برای شخص در سامانه ثبت الکترونیک اسناد در دفاتر اسناد رسمی از سال 1392
 4. دفاتر دارای ظرفیت: نمایش فهرستی از دفاتر اسناد رسمی که ظرفیت ثبت سند آن ها به اتمام نرسیده است و افراد میتوانند جهت ثبت اسناد خود به آنها مراجعه کنند.
 5. محاسبه هزینه سند: محاسبه هزینه تمامی اسناد قابل تنظیم در دفترخانه اسناد رسمی
 6. پیگیری استعلام الکترونیک ملک: نمایش آخرین وضعیت استعلام الکترونیکی ملک با ورود شناسه یکتای استعلام که از دفترخانه به شما تحویل داده شده.
 7. موقعیت مکانی دفاتر: نمایش محل جغرافیایی دفاتر اسناد رسمی بر روی نقشه
 8. مجوز سردفتری: برای آن دسته از عزیزانی که در آزمون سردفتری پذیرفته شده‌اند.

در بخش اسناد رسمی، کاربران می‌توانند اطلاعات مربوط به اسناد رسمی خود را مشاهده کنند، از جمله مشخصات سند، طرفین، موضوع، تاریخ و محل صدور، شماره ثبت و … همچنین کاربران می‌توانند درخواست‌های مختلفی مانند تصدیق اصالت سند، دریافت کپی سند و … را از طریق سامانه ثبت من انجام دهند.

ازدواج و طلاق

صفحه ازدواج و طلاق سامانه ثبت من درگاه یکپارچه خدمات الکترونیکی

 1. وقایع ازدواج و طلاق: نمایش کلیه وقایع ازدواج و طلاق ثبت شده برای شخص در سامانه ثبت وقایع ازدواج و طلاق در دفاتر ازدواج و طلاق از سال 1392
 2. دفاتر دارای ظرفیت: نمایش فهرستی از دفاتر طلاق که ظرفیت ثبت واقعه طلاق در آن دفاتر به اتمام نرسیده است و افراد می‌توانند به آنها مراجعه کنند.
 3. موقعیت مکانی دفاتر: نمایش محل جغرافیایی دفاتر ازدواج و طلاق بر روی نقشه
 4. تصدیق اصالت سند: امکان آگاهی از اصالت و محتوای سند با ورود اطلاعات شناسه یکتا و رمز تصدیق سند [از اینجا آموزش مربوط به این بخش را ببینید]

در بخش ازدواج و طلاق، کاربران می‌توانند اطلاعات مربوط به ازدواج و طلاق خود را مشاهده کنند، از جمله مشخصات زوجین، شرایط و مهریه، تاریخ و محل ازدواج و طلاق، شماره ثبت و … همچنین کاربران می توانند درخواست های مختلفی مانند تصدیق اصالت سند، دریافت کپی سند و … را از طریق سامانه ثبت من انجام دهند.

اجرای اسناد رسمی

صفحه اجرای اسناد رسمی سامانه ثبت من درگاه یکپارچه خدمات الکترونیکی

 1. استعالم ممنوع الخروجی: اطلاع اشخاص از وضعیت ممنوع الخروجی‌های صادره از سازمان ثبت اسناد و املاک بر اساس صدور انواع اجراییه و درخواست متعهدله جهت ممنوع الخروج نمودن متعهد می‌باشد و با توجه به صدور ممنوع الخروجی از سایر مراجع قضایی، قابل استناد برای ادارات نمی‌باشد.
 2. پرونده‌های من: پس از صدور اجراییه، تشکیل پرونده اجرایی و ارسال پیامک نام کاربری و رمز عبور مجزا توسط سیستم، هریک از اشخاص پرونده به روند عملیات اجرایی پرونده خود دسترسی دارند

بخش اجرای اسناد رسمی سامانه ثبت من یکی از بخش‌های میز خدمات الکترونیک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است که به شما امکان می‌دهد تا درخواست‌های مربوط به اجرای اسناد رسمی را به صورت آنلاین انجام دهید.

ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری

صفحه ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری سامانه ثبت من درگاه یکپارچه خدمات الکترونیکی

 1. شرکت‌های من: این بخش به کاربران امکان می‌دهد که فهرست شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری که کاربر جاری مالک تمام و یا بخشی از آن‌ها است را مشاهده کنند.
 2. اسناد قابل امضا: این بخش به کاربران امکان می‌دهد که اسنادی که نیاز به امضای الکترونیکی دارند را مشاهده و امضا کنند1. این اسناد می‌توانند شامل آگهی تاسیس شرکت، صورتجلسه تغییرات، اظهارنامه پلمب دفاتر قانونی و غیره باشند.
 3. رهگیری درخواست: امکان رهگیری کلیه درخواستهای ثبت شده در سامانه از قبیل درخواستهای تاسیس، صورتجلسات تغییرات، اظهارنامه پلمب دفاتر، اظهارنامه دفتر ثبت تجارتی، با شماره پیگیری و در صورت عدم اطلاع با استفاده از منوی فراموش کرده‌ام.
 4. ثبت درخواست تاسیس: ارائه درخواست ثبت انواع اشخاص حقوقی مطابق قانون تجارت (با مسئولیت محدود، سهامی خاص، سهامی عام ، تعاونی و…). در درخواستهای تاسیس بر اساس کلیه اقلام اطلاعاتی مندرج در سامانه مستندات بصورت خودکار ایجاد گردیده، کنترل‌های مورد نیاز بر اساس سرویسهای الکترونیکی موجود انجام، اساسنامه های مرتبط با خوشه و گروه مشخص شده برای شخصیت حقوقی ایجاد و درخواست برای کارشناسی حقوقی توسط مراجع ثبت شرکت‌ها ارسال میگردد.
 5. صورت جلسات تغییرات: ثبت و ارسال صورتجسات تغییرات شرکتها مطابق قانون تجارت، مبنی بر انواع مجامع و تصمیمات
 6. اظهارنامه پلمب دفاتر قانونی: ثبت و ارسال اظهارنامه پلمب دفاتر قانونی بر اساس اطلاعات سال مالی اشخاص حقیقی و حقوقی، اطلاعات مدیران و تعداد و انواع دفاتر روزنامه و کل
 7. کد فراگیر اتباع خارجی: از منوی درخواست کد فراگیر امکان درج و ارسال اطلاعات اشخاص حقیقی و حقوقی جهت دریافت کدفراگیر اتباع خارجی انجام می‌پذیرد. همچنین در کلیه خدمات ارائه شده توسط سامانه صحت کدفراگیر با استفاده از سرویس الکترونیکی مربوطه، کنترل می‌گردد.
 8. اظهارنامه دفتر ثبت تجارتی: ثبت و ارسال اظهارنامه دفتر تجارتی مبتنی بر اظهارنامه پلمب دفاتر قانونی، این فرایند پس از پایان عملیات پلمب دفاتر توسط تجار (اشخاص حقیقی و حقوقی) قابلیت بهرهبرداری دارد. پس از ثبت و ارسال اظهارنامه امورکارشناسی مربوطه در بخش درون سازمانی اعمال و با سرویس الکترونیکی موجود با وزارت صمت مقدمات صدور کارت بازرگانی مهیا خواهد شد.
 9. اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی: این آیتم به کاربر امکان می‌دهد اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی شرکت یا موسسه غیرتجاری را به صورت الکترونیکی در سامانه ثبت من دریافت کند. این اطلاعات شامل نام، نوع، شماره ثبت، شناسه ملی، کد پستی، واحد ثبتی، آدرس و وضعیت فعالیت یا عدم فعالیت شرکت یا موسسه است.
 10. انصراف از درخواست: این آیتم به کاربر امکان می‌دهد از درخواست‌هایی که در سامانه ثبت من ثبت کرده است انصراف دهد. کاربر باید شماره پیگیری درخواست را وارد کند و دلیل انصراف را انتخاب کند.
 11. فرهنگ واژگان: این آیتم به کاربر امکان می‌دهد به فرهنگ واژگان سامانه ثبت من دسترسی پیدا کند. این فرهنگ واژگان شامل تعریف و توضیح مفاهیم، اصطلاحات، نمادها و اختصارات حقوقی است. کاربر می‌تواند با جستجوی کلمه مورد نظر، معنی و مثال آن را مشاهده کند.

در بخش ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری، کاربران می توانند اطلاعات مربوط به شرکت ها و موسسات خود را مشاهده کنند، از جمله مشخصات شرکت یا موسسه، نوع و موضوع فعالیت، سرمایه و سهام، مدیران و سهامداران، تاریخ و محل ثبت، شماره ثبت و … همچنین کاربران می توانند درخواست های مختلفی مانند تصدیق اصالت شرکت، دریافت کپی، اصلاح، ابطال، تغییر نام و موضوع فعالیت، افزایش و کاهش سرمایه، تغییر مدیران و سهامداران، انحلال و تصفیه، انتقال حقوق و مسئولیت ها و … را از طریق سامانه ثبت من انجام دهند.

مالکیت معنوی در سامانه ثبت من

صفحه مالکیت معنوی سامانه ثبت من درگاه یکپارچه خدمات الکترونیکی

 1. اظهارنامه‌های من: فهرست اظهارنامه‌هایی که کاربر جاری، یکی از اشخاص آن اظهارنامه است. این بخش به شما امکان مشاهده و مدیریت اظهارنامه هایی را می‌دهد که توسط شما در سامانه ثبت من ثبت شده اند. شما می توانید وضعیت اظهارنامه های خود را بررسی کنید و در صورت نیاز اقدامات لازم را انجام دهید.
 2. ثبت اختراع: ثبت اظهارنامه اختراع. این بخش به شما امکان ثبت اختراعات را می دهد. شما باید اطلاعات مربوط به اختراع خود را وارد کنید و مدارک لازم را آپلود کنید. سپس اظهارنامه اختراع شما به کارشناسان مرکز مالکیت معنوی جهت بررسی ارسال می شود.
 3. ثبت علامت تجاری: ثبت اظهارنامه علامت تجاری. این بخش به شما امکان ثبت علامت تجاری را می دهد. شما باید نوع و شکل علامت تجاری خود را انتخاب کنید و مدارک لازم را آپلود کنید. سپس اظهارنامه علامت تجاری شما به کارشناسان مرکز مالکیت معنوی جهت بررسی ارسال می شود. [جهت مشاهده آموزش انتقال علامت تجاری اینجا کلیک کنید]
 4. ثبت طرح صنعتی: ثبت اظهارنامه طرح صنعتی. این بخش به شما امکان ثبت طرح صنعتی را می دهد. شما باید تصاویر و اطلاعات مربوط به طرح صنعتی خود را وارد کنید و مدارک لازم را آپلود کنید. سپس اظهارنامه طرح صنعتی شما به کارشناسان مرکز مالکیت معنوی جهت بررسی ارسال می شود.
 5. جستجوی علامت تجاری: جستجو در علایم تجاری که دارای گواهینامه است. این بخش به شما امکان جستجو در بانک اطلاعاتی علامت های تجاری ثبت شده در کشور را می دهد. شما می توانید با وارد کردن کلمات کلیدی، شناسه یا شکل علامت تجاری، نتایج مرتبط را مشاهده کنید.
 6. جستجوی اختراع: جستجو در اختراعاتی که دارای گواهینامه است. این بخش به شما امکان جستجو در بانک اطلاعاتی اختراعات ثبت شده در کشور را می دهد. شما می توانید با وارد کردن کلمات کلیدی، شناسه یا موضوع اختراع، نتایج مرتبط را مشاهده کنید.
 7. جستجوی طرح صنعتی: جستجو در طرح‌های صنعتی که دارای گواهینامه است. این بخش به شما امکان جستجو در بانک اطلاعاتی طرح های صنعتی ثبت شده در کشور را می دهد. شما می توانید با وارد کردن کلمات کلیدی، شناسه یا شکل طرح صنعتی، نتایج مرتبط را مشاهده کنید.
 8. تصدیق اصالت گواهینامه: این بخش به شما امکان تصدیق اصالت گواهینامه های صادر شده توسط مرکز مالکیت معنوی را می دهد. شما باید شناسه یکتا و رمز تصدیق گواهینامه را وارد کنید و سپس اطلاعات مربوط به گواهینامه را مشاهده کنید.
 9. تصدیق اصالت گواهی موقت: این بخش به شما امکان تصدیق اصالت گواهی های موقت صادر شده توسط مرکز مالکیت معنوی را می دهد. شما باید شماره اظهارنامه یا شماره ثبت و شماره نامه گواهی موقت را وارد کنید و سپس اطلاعات مربوط به گواهی موقت را مشاهده کنید.

پایگاه اطلاعات اشخاص حقوقی

صفحه پایگاه اطلاعات اشخاص حقوقی سامانه ثبت من درگاه یکپارچه خدمات الکترونیکی

 1. استعلام شناسه ملی: استعلام شناسه ملی از پایگاه اطلاعات اشخاص حقوقی کشور. این خدمت به شما امکان می‌دهد که با وارد کردن شناسه ملی، نام یا شماره ثبت یک شخص حقوقی، اطلاعات مربوط به آن را مشاهده کنید. این اطلاعات شامل تاریخ تأسیس، نام و نوع شخصیت، شماره و واحد ثبت، محل اقامت و کد پستی می‌شود.
 2. درخواست تخصیص شناسه ملی: اختصاص شناسه ملی به اشخاص حقوقی فاقد شناسه ملی. این خدمت به شما امکان می‌دهد که برای اشخاص حقوقی فاقد شناسه ملی، یک شناسه ملی جدید درخواست کنید. برای این کار باید فرم مربوطه را پر کرده و مدارک لازم را آپلود کنید.
 3. شناسه‌های ثبت موقت: این خدمت به شما امکان می‌دهد که برای اشخاص حقوقی که در حال تأسیس هستند، یک شناسه ثبت موقت دریافت کنید. این شناسه به شما کمک می‌کند که بتوانید از خدمات دیگر سامانه ثبت من استفاده کنید.
 4. درخواست بازبینی: بازبینی اطلاعات شناسه ملی اشخاص حقوقی کشور. این خدمت به شما امکان می‌دهد که در صورت وجود خطا یا نقص در اطلاعات شناسه ملی خود، یک درخواست بازبینی ثبت کنید. برای این کار باید مشخص کنید که چه اطلاعاتی را می‌خواهید اصلاح کنید و مدارک مورد نیاز را آپلود کنید.
 5. درخواست ثبت تغییرات: این خدمت به شما امکان می‌دهد که در صورت رخ دادن تغییراتی در شرایط شخصیت حقوقی خود، مانند تغییر نام، موضوع فعالیت، محل اقامت، سرمایه، مدیران و غیره، یک درخواست ثبت تغییرات ارسال کنید. برای این کار باید صورتجلسه تغییرات را تنظیم کرده و مدارک مربوطه را آپلود کنید.

شکایت / بازرسی

صفحه شکایت / بازرسی سامانه ثبت من درگاه یکپارچه خدمات الکترونیکی

 1. ثبت شکایت: امکان ثبت شکایتها از واحدهای ثبتی اعم از دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق، ثبت شرکتها، املاک، مالکیت معنوی، اجرا و… وجود دارد. این بخش به شما امکان می‌دهد که در صورت بروز هرگونه مشکل، ایراد، تخلف یا سوء استفاده در فرآیند ثبت شرکت یا موسسه غیرتجاری، یک شکایت رسمی ثبت کنید. شما باید اطلاعات مربوط به شکایت خود را وارد کنید و مدارک مورد نیاز را آپلود کنید. سپس شکایت شما به کارشناسان سامانه ثبت من جهت بررسی ارسال می‌شود و در اسرع وقت پاسخگویی لازم را انجام می‌دهند.
 2. رهگیری شکایت: پیگیری شکایت ثبت شده. این بخش به شما امکان می‌دهد که وضعیت شکایت‌هایی را که در سامانه ثبت من ثبت کرده‌اید، پیگیری کنید. شما می‌توانید با وارد کردن شماره پیگیری شکایت خود، مراحل بررسی و پاسخگویی آن را مشاهده کنید. همچنین می‌توانید با کارشناسان سامانه ثبت من در ارتباط باشید و از آخرین اخبار و اطلاعات مربوط به شکایت خود باخبر شوید.

شاکی می تواند شکایت خود را از نحوه عملکرد ادارات، کارکنان و فرآیندهای ثبتی در سراسر کشور از طریق این درگاه ارسال نموده تا پس از بررسی توسط بازرسان و کارشناسان سازمان، پاسخ خود را از همین درگاه دریافت نماید.

شکایت می بایستی مستند و مستدل بوده و مدارک و مستندات شکایت اسکن شده و در سامانه بارگذاری گردد. رسیدگی به شکایات غیرمستند امکان پذیر نمی باشد.

در صورتیکه شکایتی راجع به موضوع مورد شکایت در سازمان ثبت و یا ادارات تابعه مطرح نموده‌اید به منظور رسیدگی دقیق، شماره شکایت، مستندات مربوطه و نتیجه رسیدگی را در بخش مستندات سامانه بارگذاری نمائيد.

چنانچه ادارات ثبت از اجرای رای صادره مراجع قضایی، هیات نظارت و یا شورای عالی ثبت استنکاف می نمایند موضوع قابلیت طرح و رسیدگی در بازرسي را خواهد داشت.

متوسط زمان رسیدگی به شکایت، در حدود دو ماه پیش بینی می گردد که با توجه به موضوع شکایت ممکن است مدت زمان فرآیند رسیدگی کمتر یا بیشتر شود.

شما برای ثبت شکایت در این درگاه ده دقیقه فرصت دارید پس از اتمام این مدت، برای ادامه ثبت شکایت، مجددا وارد سامانه شوید.

هشدار مهم: اطلاعات مربوط به شما در سامانه ثبت من حریم خصوصی شماست از در اختیار قرار دادن این درگاه به افراد غیرمجاز جهت ثبت شکایت جداً خودداری فرمایید.

ملاقات و نوبت دهی

صفحه ملاقات و نوبت دهی سامانه ثبت من درگاه یکپارچه خدمات الکترونیکی

 1. نوبت‌های من: مشاهده تاریخچه نوبتهای اخذ شده.این قسمت به شما امکان می‌دهد که نوبت‌هایی که در سامانه ثبت من گرفته‌اید را مشاهده، تغییر یا لغو کنید. شما می‌توانید نوبت‌های خود را بر اساس تاریخ، نوع خدمت، وضعیت و شماره پیگیری فیلتر کنید. همچنین می‌توانید از طریق این قسمت با مسئولین خدمت مورد نظر خود ارتباط برقرار کنید.
 2. ملاقات عمومی: این بخش به شما امکان می‌دهد که زمان ملاقات عمومی با مسئولان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور را رزرو کنید. شما می‌توانید برای ملاقات با مدیران کل ثبت اسناد و املاک استان‌ها یا مدیران ستاد سازمان از این بخش استفاده کنید. شما باید استان، روز و ساعت ملاقات را انتخاب کنید و اطلاعات شخصی خود را وارد کنید. سپس یک کد اعتبارسنجی به شماره موبایل شما ارسال می‌شود که باید آن را تأیید کنید. در نهایت می‌توانید توضیحاتی را درباره موضوع ملاقات بنویسید و رزرو خود را تأیید کنید.
 3. مرکز مالکیت معنوی: این قسمت به شما امکان می‌دهد که برای راهنمایی و مشاوره درخصوص ثبت اظهارنامه‌های مربوط به مالکیت معنوی مانند اختراع، علامت تجاری، طرح صنعتی و نشان جغرافیایی نوبت بگیرید. شما می‌توانید بر اساس نوع خدمت، تاریخ و ساعت مورد نظر خود نوبت بگیرید. برای ثبت نوبت مرکز مالکیت معنوی باید اطلاعات شخصی خود را وارد کنید و کد امنیتی را تایید کنید.
 4. ادارات اجرای اسناد رسمی: این قسمت به شما امکان می‌دهد که برای راهنمایی و مشاوره درخصوص اجرای اسناد رسمی مانند سند مالکیت، سند طلاق، سند وصیت و سند انحصار نوبت بگیرید. شما می‌توانید بر اساس استان، شهر، نوع خدمت و تاریخ مورد نظر خود نوبت اجرای اسناد رسمی را انتخاب کنید.
 5. ادارات ثبت اسناد و املاک: این قسمت به شما امکان می‌دهد که برای راهنمایی و مشاوره درخصوص ثبت اسناد و املاک مانند سند مالکیت، سند انتقال، سند رهن و سند تقسیم نوبت بگیرید.
 6. ادارات ثبت شرکت‌ها: این قسمت به شما امکان می‌دهد که برای راهنمایی و مشاوره درخصوص ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری مانند شرکت سهامی، شرکت مسئولیت محدود، شرکت تضامنی و موسسه خیریه نوبت بگیرید.

مکاتبات مکانیزه در سامانه ثبت من

صفحه مکاتبات مکانیزه سامانه ثبت من درگاه یکپارچه خدمات الکترونیکی

مشاهده وضعیت مکاتبات: مشاهده آخرین وضعیت مکاتبات مکانیزه درون و برون سازمانی. این آیتم به شما امکان می‌دهد که وضعیت مکاتبات را پیگیری کنید. شما می‌توانید با وارد کردن شناسه 18 رقمی مکاتبات خود، اطلاعات مربوط به آن را مشاهده کنید. این اطلاعات شامل تاریخ ارسال، تاریخ دریافت، موضوع، متن، پیوست و وضعیت پاسخگویی می‌شود. شما همچنین می‌توانید با کلیک بر روی گزینه مشاهده، متن کامل مکاتبات را ببینید.

پرداخت در سامانه ثبت من

صفحه پرداخت سامانه ثبت من درگاه یکپارچه خدمات الکترونیکی

استعلام شناسه قبض: این آیتم به شما امکان می‌دهد که با وارد کردن شناسه قبض، اطلاعات مربوط به آن را مشاهده کنید. این اطلاعات شامل نوع قبض، مبلغ قبض، شناسه پرداخت و وضعیت پرداخت می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از این آیتم، قبض‌های خود را به صورت الکترونیکی پرداخت کنید. مثلاً در صورت مراجعه به دفترخانه اسناد رسمی بعد از تنظیم سند میتوانید هزینه آن سند را از این طریق پرداخت کنید. [برای مشاهده سایر روش‌های پرداخت هزینه اسناد و خدمات دفترخانه اسناد رسمی اینجا کلیک کنید]

نظرسنجی سامانه ثبت من

صفحه نظرسنجی سامانه ثبت من درگاه یکپارچه خدمات الکترونیکی

نظرسنجی عمومی: این نظرسنجی وابسته به شخص و یا خدمت خاصی نبوده است و عموم کاربران می توانند نسبت به ثبت نظر خود اقدام نمایند. این نظرسنجی شامل سوالاتی در مورد رضایتمندی از سامانه ثبت من، کیفیت خدمات، نحوه برخورد کارکنان، مشکلات و پیشنهادات می باشد.

نظرسنجی خدمت محور: پس از دریافت هر خدمت در یکی از سامانه‌های سازمان ثبت اسناد یک نظرسنجی با محوریت آن خدمت در سامانه ایجاد شده است که شخص دریافت کننده خدمت ضمن دریافت پیامک مربوطه می‌تواند در سامانه ثبت من نسبت به کیفیت خدمتی که دریافت کرده است نظر خود را ثبت نماید. شما می توانید با کلیک بر روی لینک، نظر خود را در مورد کیفیت خدمت، سرعت انجام کار، احراز هویت، امضاء الکترونیک و غیره ثبت کنید. این نظرسنجی به بهبود عملکرد کمک می کند.

فیلم آموزش بخش‌های مختلف سامانه ثبت من

بیشتر بدانید:
برای دوستانتان بفرستید:
↴ دیدگاه و نظرتان را درباره این مطلب بنویسید

سوالات شما توسط مدیر سایت یا سایر کاربران پاسخ داده خواهد شد.

مطالب مرتبط
پیشنهاد ویژه

96 دیدگاه. Leave new

 • سلام خسته نباشید.بنده یه اپارتمان خریدم وکالتی هنوزاقدام به سندنکردن همسایگان بخاطرنصب نکردن آسانسور.پایان کارنمیدن. سوال بنده اگرهمینجوراین وکالت به نام من بمونه آینده مشکل برام پیش میاد.صاحب اول میتونه بعدادعاملک کند.خیلی ممنون

  پاسخ
 • سلام خداقوت
  تفویص وکالت به همراه اقرار نامه ومبایعه نامه برای بنام کردن سند به دفترخانه مراجعه نمودم وباتوجه به الزام به سندی درکار نبوده و ثمن معامله پرداخت کل مبلغ بود که به فروشنده پرداخت شده دفتر خانه مدارک واسناد را از طریق پست به اداره ثبت ارساد نمودم که سند اول بنام مالک اولیه تک برگ صادر وبعد بنام بنده شود وبعد از ۴ ماه در اخرین لحصه صدور سند اداره ثبت اطلاع داد مالک فوت شده است بدون اینکه کوچکترین راهنمابی بنده رو یبار به اداره پست یکبار به دفترخانه پاسکاری میکنند واستان البرز وکرج ارباب رجوع را نه راهنمایی می کنند ونه اطلاع از قوانین دارند دراین مورد تنظیم الزام به سند و گواهی انحصار وراثت بنده چگونه فرم استشهادی رو پر کنم که نه مالک را میشناختم ونه ورثه را ایا میتوانم از شهود امضا بگیرم درصورتی که ورثه را نمبشناسند ؟

  پاسخ
 • سلام ببخشید مادر من طلاق گرفتن چند سال قبل بعد الان کد یکتا نداره کلا تو سایتم میریم وقایع هیچی نمیاره میزنه ثبت نشده من کد یکتا از کجا باید بگیرم

  پاسخ
 • جناب سردبیر ازدواج برج دوازده سال نودو دو ثبت شده یه هفته پیش رفتم رونوشت بگیریم .رونوشتی که بهم دفتر ازدواج و طلاق داد شماره ملی متوفی که زوجه هستش منم وارث هستم مغایر با شماره ملی واقعی هست.در ضمن زوجه که ادعای ازدواج دائم با مرحومو داره به جهاتی مشکوکه .ایا سهو قلم موقع درج شماره ملی زوج در سند ازدواج امکان دارد؟ سوال دوم با اجازت از چه سالی رونوشت ازدواج در اوراق بهادار ممنوع شده و الزاما باید الکترونیک صادر بشه

  پاسخ
  • سلام
   درخصوص دفاتر ازدواج و طلاق اطلاعاتمون کامل نیست.
   اما بله سهو القلم ممکن است چون اون سالها سامانه به ثبت احوال متصل نبود و باید شماره ملی به صورت دستی وارد میشد

   پاسخ
   • سلام .ببخشید میشه طریقه کامل گرفتن شناسه یکتا طلاق را بیان کنید

   • بله، بعد از ورود به ثبت من وارد منوی ازدواج و طلاق شوید و سپس وارد منوی وقایع ازدواج و طلاق شوید در آنجا شناسه یکتا طلاق به طور دقیق و کامل ذکر شده

 • راضیه عبدی
  دوشنبه | 2023/09/11 | 10:49

  سلام .جناب سردبیر اینجانب یه سوال پرسیدم در مورد مغایرت تاریخ حضور و تاریخ ثبت سندوصیت نامه جنابعالی فرمودین جعل باشه همین سامانه معلوم میشه
  اولا سامانه رمز تصدیق با شناسه رو میاری تصدیق اصالت میکنه منتها همونجام نوشته تاریخ ثبت ۴ و تاریخ حضور و پرداخت ۳ فقط تصدیق بشه با شناسه و رمز کاملا نشان از عدم جعلیته اون سنده؟ یا روش دیگری برای استعلام باشه راهنماییم کنید لطفا …البته خط تلفن قبلی قطع شده ایرانسل میدم شماره واسه جواب

  پاسخ
  • بله فقط همان سامانه برای تصدیق اصالت کافی است و مسئول مغایرت پرداخت خود شخص سردفتر است

   پاسخ
  • حمید رضانژاد
   سه‌شنبه | 2023/09/19 | 01:14

   جناب سردبیر خواهشا فقط با استعلام شناسه سندو رمز تصدیق به ملت اطمینان از صحت سند ندیم.سردفتر میتونه بعد از گرفتن شناسه سندو رمز تصدیق به بهانه اصلاح یا چندین مورد سند بی اعتبارو با استعلام از طریق سامانه نتونیم متوجه بشیم .من سند وصیت میتونم نشونت بدم استعلام از سامانه مثبت بود منتها با شکایت جعل و بازرسی بازرسان جعلی بودنش اثبات شد خواستی بفرستم همون سندو با حکم جعل علرغم تصدیق اصالت استعلام

   پاسخ
   • خیلی ممنون از راهنمایی شما.
    اما تا جایی که ما میدانیم اگر سندی تایید نهایی شود حتی خود سردفترهم دیگر امکان هیچ نوع تغییری ندارد و برای تغییر باید سند جداگانه ای تحت عنوان اقرارنامه اصلاحی با حضور طرفین سند تنظیم شود

 • سلام.من عقدنامه راگم کردم.الان چند روز میخوام رونوشت بگیرم دفترخانه ازدواج میگه سایت بسته.

  پاسخ
 • من در ثبت من ثبت نام کردم و در صفحه ورود رمز پویا پیامک میشه برام ولی وارد میکنم میگه اطلاعات اشتباه است. در صورتی که همه چیو درست وارد کردم

  پاسخ
 • حمید رضانژاد قوشچی
  پنج‌شنبه | 2023/07/20 | 21:55

  با سلام.تاریخ ثبت سند یک روز بعد از تاریخ اخذ هزینه سند میباشد درواقع تاریخ تنظیم سند چهارم بهمن میباشد ولی تاریخ وصول شدن هزینه سند سوم بهمن ماه درج شده.در ضمن ساعت پرداخت و نوع تراکنش خیلی ناقص درج شده.ایا همچین سندی که وصیت نامه هم هست اشکالی ندارد؟

  پاسخ
 • مسعود ممدوح
  سه‌شنبه | 2023/07/18 | 13:52

  بادرودوادب،لطفا راهنمای کنید .بنده در اسناد قابل امضا برای امضای سند از من رمز کاربری می خواد رمز کاربری منظورش چی هست سپاس

  پاسخ
 • حمید رضانژاد
  یکشنبه | 2023/07/16 | 23:19

  سلام ایا اصالت سند ازدواج با شناسه یکتا و رمز تصدیق همانند اسناد دیگر از سایت سازمان ثبت اسناد قابل استعلام هست؟

  پاسخ
 • حمید رضانژاد
  یکشنبه | 2023/07/16 | 20:02

  سلام تاریخ ۱۳۹۴ برج یازده طلاق ثبت شده .سامانه ثبت من فقط شناسه یکتا میتونم مشاهده کنم اگه بخوام استعلام کنم رمز تصدیق ندارم .استعلام صحت وقوع طلاق با در نظر گرفتن اینکه نمی خوام از خود دفتر خونه بگیریم بنا به دلایلی ایا از طریق سایت نمیشه طلاق نامه مربوط به خودمو تصدیق اصالت کنم سال ۹۴ بهمن ماه طلاق ثبت شده

  پاسخ
 • سلام من سند خونه شش دانگ م گم شده ودر روزهای قبل اصل سند رو بالا میاوردولی الان هرکار میکنم بالا نمیاره میزنه چنین سندی موجود نیست برای چی این مشکل پیش اومده

  پاسخ
 • سلام چرا وارد سایت میشم ثبت نام میکنم ولی میگه با مشخصات فوق در سازمان ثبت وجود ندارد. حتی نمیتونم ثبت نام کنم

  پاسخ
 • سلام از طریق این سامانه امکانش هست دوستم به من وکالت بدهد که به جای خودش من برم ماشینو تحویل بگیرم؟ یا باید دفترخونه بریم جفتمون
  حتما؟

  پاسخ
  • فعلا حتما باید به دفترخانه مراجعه کنید
   شاید در آینده نزدیک این امکان فراهم شود

   پاسخ
  • حمید رضانژاد
   یکشنبه | 2023/07/16 | 20:05

   جناب مدیر سایت اولا اکثر افرادی که سمت سر دفتری دارن افراد فرهیخته و پرهیزکاران منتها تعداد محدودیم دچار وسوسه های شیطانی میشن .خواهشها این موردو در نظر بگیرین بعد به اکثر سوال کننده ها بگین برای صحت اسناد تنظیمی به دفترخانه محل صدور مراجعه کنین

   پاسخ
 • با تشکر ازسردبیر محضر چی بخاطر پاسخ به سوالات وواموزش ورود به ثبت من عالی بود وبسیار جامع مفید شماره تلفن باید با کد ملی یکی باشه در غیر اینصورت رمز پویا برای مالک شماره‌تلفن ارسال خواهد شد

  پاسخ
  • خواهش میکنم
   ممنون از شما

   پاسخ
  • باسلام وعرض ادب بنده در دفتر ازدواج شماره ۵ملارد عقد کردم ایشون دفتررو واگذار کردند به شماره ۴ مدت ۳ ماهه علاف پیدا کردن دفترخونه شدم برای مهریه وطلاق آخرم که پیداکردم ایشون گفتند سیستم قبلی برای من بالا نمیاد همچنین نامه فرستادم پاسخگو نبودند نمیشه کاری کردبراتون بریدتوافقی جداشیدهمسرمن اعتیادداره و اذیت میکنه نمیاد توافقی جداشیم واقعا نمیدونم دیگه باید چیکار کنم اگه کسی میتونه راهنمایی کنه

   پاسخ
 • سلام وسپاس اپارتمانی را در سال ۹۱ بصورت تفویض وکالت واقرار نامه خریداری کردم پایان کار همچی کامل حتی عوارض شهرداری۱۴۰۲ پرداخت کردم وبه دلایلی برای زدن سند ششدانگ اقدام نکردم دفتر خونه میگه باید سند تک برگ بنام مالک اصلی سند ۶ دانگ ملک بگیرم در صورتی که این‌ملک چند دست با تفویص وکالت خرید وفروش شده هیچکسی دقیق راهنمایی نمیکنه مگه‌نبایدسند شش دانگ اول بنام بنده ثبت بشه بعدشش دانگ به تک برگ تبدیل کنم ؟ در کرج اداره پست کار ارسال اسناد انحام میده وکسی پاسخگو نیست و اصلا متوجه نمیشن چکار باید بکنند????لطفا راهنمایی بفرمایید ا????

  پاسخ
  • الان هموز سند به نام مالک اول هست و همانطور که بارها گفتیم وکالت به معنی این نیست که شما مالک هستید.
   به همین منظور برای انتقال سند و برای اینکه استعلام اسناد صادر بشه لازم هست که سند اصلی که هنوز به نام مالک قبلی هست تکبرگ بشه.
   که شما با وکالتی که از مالک اصلی دارید میتونید به جای ایشون درخواست سند تکبرگ کنید.
   بعد از اینکه سند تکبرگ صادر شد میتونید از طریق همان وکالت نامه سند را قطعی کنید و وقتی به نام شما شد دوباره درخواست سند تکبرگ به نام خودتان کنید.
   درواقع تکبرگ کردن اولی فقط برای این هست که منبعد با اسناد دفترچه ای پاسخ استعلام ثبت داده نمیشود و باید ابتدا به تکبرگ تبدیل شود

   پاسخ
   • با سپاس از پاسخ گویی
    برای سند اقدام کردم اداره ثبت اطلاع داد سال ۹۸ مالک فوت کرده وبا توجه به ابطال تفویص وکالت واقرار نامه فروشنده
    وبا توجه به ابنکه الزام به سند درکار نبوده وثمن معامله پرداخت کل مبلع که ه فروشنده پرداخت شده
    والان برای الزام به سند وراث بعد مراحل قانونی چگونه میباشد ؟
    ا

   • محمد حسنی سپهری
    پنج‌شنبه | 2024/02/15 | 13:31

    با عرض سلام وادب احترام
    ‌اقرار نامه ای که فروشنده به همراه تفویض وکالت به اینجانب دادن
    سوال این است
    حالا که مالک سند فوت کرده این اقرار نامه فروشتده کارایی دارد یا انهم باطل میشود

 • سلام من میخواستم شماره یکتا ی طلاقمو بگیرم ولی پیدا نمیکنم چیکار کنم چطوری پیدا کنم

  پاسخ
 • پویا مالمیر
  سه‌شنبه | 2023/03/28 | 14:08

  سلام بنده برای استعلام وکالت نامه های موجود در کد ملی شخصی خودم از چه راهی باید وارد شوم که چه وکالت نامهایی در دست چه کسانی دارم؟

  پاسخ
 • محمد داننده ۰۰۷۲۰۶۷۷۶۴
  پنج‌شنبه | 2023/03/16 | 16:36

  ببخشید..در تاریخ ۲۲ ام..یعنی سه روز قبل.. نامه رفع توقیف خودرو من ثبت شد…به گفته کارسناس ۴۸ ساعت دیگه‌ میتونم پلاک‌ کنم… شنبه وقت پلاک دارم…چه جوری میتونم بفهمم که رفع شده یا نه…مممون

  پاسخ
 • سلام. نمی‌دانم به کجا رجوع کنم و کسی جوابگوی مشکلات بوجود آمده بدست سردفتران که با کارهای غیر قانونی با سرنوشت عده ای بازی می‌کنند. در دفترخانه ی شماره …شهرستان بوکان آقای …، بدون اطلاع من و سایرخواهر برادرها، تمام املاک غیر منقول بجا مانده از پدر مرحوم را بنام پسر بزرگ ایشان زده و سند رسمی برایشان صادر کرده. اگر این سایت و مسولین آن کمکی یا پیشنهادی در این رابطه جهت ابطال سند و تنبیه قانونی این سردفتر دارند ممنون میشوم زحمت بکشند

  پاسخ
 • علی دیده ور
  شنبه | 2023/01/07 | 12:51

  سلام
  مامان من خیلی وقته وکالت داده به داداشش یادش رفته کدوم دفتر وکالت داده از کجا میشه فهمید کدوم دفتر خونه وکالت داده

  پاسخ
 • سلام .بنده سیمکارت بنام خودمه شماره ملیم رو هم درست وارد کردم اما برای استعلام املاک زدم نوشت مشخصات فوق در هیچ سامانه ای ثبت نشده .علتش چیه جایی باید ثبت نام کنم ؟

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر چجوری میتونم ببینم چه املاکی یا سندی به اسمم شده که من اطلاع نداشته باشم؟

  پاسخ
 • حمیرا خسروانی
  شنبه | 2022/11/05 | 15:41

  سلام.. در سند ازدواج من شماره دفتر ازدواج 130 تهران درج شده.من حدود یک هفته پیش که برای حصر وراثت اقدام کرده بودم متاسفانه سند ازدواج رو گم کردم. البته کپی سند ازدواج رو دارم..
  اولا میخواستم ببینم چه اقدامی باید بکنم.ضمنا چه مدارکی را باید همراه داشته باشم.؟آیا آقای انوار قبلا در این دفتر خانه بودند؟

  پاسخ
 • سید احمد حکیم
  یکشنبه | 2022/10/09 | 16:23

  در «ثبت من « رمز پویا نمی اید

  پاسخ
  • شماره باید به نام صاحب کد ملی باشد
   اگر تمام مراحل به درستی انجام شده اما بازهم پیامک دریافت نشد یکبار گوشی خود را خاموش و مجددا روشن کنید

   پاسخ
 • سيد احمد حكيم
  پنج‌شنبه | 2022/10/06 | 12:04

  در سامانه ثبت من ، قسمت شكايات فعال نيست . ضمنا جايي براي تماس و سوال و بيان ايرادهاي سيستم ثبت من و جود ندارد

  پاسخ
 • داریوش منصوری کزازی
  دوشنبه | 2022/10/03 | 01:03

  با سلام دفتر خانه ای
  با علت نبودن کاتب مطالبی غیر واقع ثبت رسمی نموده است ایا درصورت غیر واقعی بودن میتوان درخواست ابطال این سند (رضایت نامه)را درخواست کرد

  پاسخ
 • سلام وباعرض خسته نباشید من کارم کافی نتی هستش یک سوالی داشتم ممنون میشم بهم پاسخ بدید یکی از مشتریام یک ابلاغیه الکترونیکی از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور براشون ارسال شده
  1. اولین سوالم اینه ایشون رو بایستی در سامانه ثبت من ثبت نام کنم؟؟؟
  2. اگر در سامانه ثبت من بایستی ثبت نام بشه بعد از ثبت نام در پرتابل حساب ثبت من برای دریافت ابلاغیه الکترونیکی بایستی وارد کدوم آیتم بشم ؟؟
  ممنون میشم این دوسوال در اولین فرصت ممکن بهم پاسخ بدید باتشکر فراوووووووووان

  پاسخ
  • فعلا این سامانه هیچ ارتباطی با ابلاغ ها ندارد و کلیه ابلاغ هارو باید در عدل ایران پیگیری کنید

   پاسخ
 • با سلام جهت دریافت کدیکتای مربوط به طلاق بایداز همین سایت اقدام کنم؟؟ وچگونه ؟؟

  پاسخ
 • عظم روزبهانی
  یکشنبه | 2022/09/11 | 18:58

  سلام من سال ۹۳ طلاق گرفتم واسه معافیت پسرم به کد یکتا احتیاج دارم . و نمیتونم وارد سامانه بشم . لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 • سلام من سال 92جدا شدم ودر این سامانه ثبت نیست چطور میتونم ازدواج و طلاق رو اینجا ثبت کنم برای کار اداری لازم دارم حتما ثبت باشه در اینجا و کد یکتا داشته باشم

  پاسخ
 • سلام امکان داره سندی به نام من نباشه ولی قبلا بوده ولی جزو اسناد من بیاره؟

  پاسخ
 • حسن حروفی فریمانژ
  سه‌شنبه | 2022/04/05 | 00:55

  سلام یک وکالت نامه. خودرو حدود۹ سال ‌ پیش بنامم صادره شده. ایابا کد ملی خودم یا فروشنده میشه دفتر خانه رو پیدا کنم

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر ببخشید یعنی به اون فیلم نگاه کنم میگه چه جوری نصب کنم ثبت من رو

  پاسخ
 • ببخشید چه جوری نصب میشه پیدا نکردم میشه بگید

  پاسخ
 • سامانه بسیار خوبی است فقط تنها اشکال آن این است که خیلی زود (زیر 1 دقیقه) پیام “زمان شما منقضی شده است” میدهد و باید دوباره با رمز جدید وارد شویم.

  پاسخ
 • همش میگه کد ملی اشتباه است درصورتیکه اینطوری نیست

  پاسخ
 • غلامحسین احمدی
  دوشنبه | 2021/11/01 | 07:27

  سلام پس ممنوع الخروج را نشان نمی‌دهد.

  پاسخ
 • منصور میرتیموری
  یکشنبه | 2021/10/31 | 15:19

  بسیار خوب واسان که جلوی کلاهبرداری گرفته می‌شود

  پاسخ
 • امیرمنصورمسعودنیا
  شنبه | 2021/09/25 | 14:26

  متاسفانه همش میگه شماره تلفن اشتباهه !!!!!!
  برای همین نمیتونم وارد بشم
  چرا ؟؟؟؟؟؟؟
  کد ملی
  تاریخ تولد درسته
  ولی میگه شماره اشتباهه!!!!!!!

  پاسخ
 • خوب است .

  پاسخ
 • اگر پاسخگوی انتظارت باشد….عالی ست .

  پاسخ
  • انشالله که باشد.
   اگر بود میزان رضایت خود را با کاربران وبسایت محضرچی در میان بگذارید.

   پاسخ
 • سلام وقت شما بخیر .
  امکان دریافت رمز شخصی برای پیگیری پروندهای اجرایی در ثبت به چه صورت هست.متشکرم

  پاسخ
 • سلام .ایا امکان اشتباه در سامانه ثبت من وجود داره؟مثلا ملکی رو اشتباهی ثبت کنند؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آموزش تبدیل عکس به متن برای استفاده در سامانه ثبت آنی دفترخانه اسناد رسمی
قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار
keyboard_arrow_up