پروانه تخصصی مشاورین املاک و خودرو

بنگاه مشاور املاک

هیأت مقررات‌زدایی و بهبود محیط کسب و کار در هفتاد و ششمین نشست خود مصوب کرد

پروانه کسب بنگاه‌های معاملات املاک و خودرو بدون اخذ پروانه تخصصی از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور فاقد اعتبار است.

بند “ی” مصوبه شماره 80/86302 مورخ 1402/05/16 هیأت مقررات‌زدایی و بهبود محیط کسب و کار:

تصویب ۱ عنوان مجوز جامانده سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

  1. تعداد ۱عنوان مجوز‌ جامانده سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به شرح ذیل به همراه راهنمای دریافت این مجوز متضمن شرایط، مدارک، هزینه‌ و زمان‌ صدور آن به فهرست مجوزهای سازمان مذکور در بند (الف) مصوبات پنجاه و هفتمین نشست هیأت به شماره ۱۲۲۴۴/۸۰ تاریخ ۲۷/۱/ ۱۴۰۱ و بند (ج) شصت و نهمین نشست هیأت به شماره‌ ۹۵۹۶۵/۸۰ مورخ ۲۲/۵/۱۴۰۱ اضافه می‌شود (راهنمای دریافت مجوز مذکور ممهور به مهر دبیرخانه هیأت جزء پیوست لاینفک این مصوبه است).
  2. دبیرخانه هیأت مقررات‌زدایی مکلف است، راهنمای دریافت این مجوز را در درگاه ملی مجوزهای کشور بارگذاری و امکان ثبت درخواست و صدور الکترونیک و غیرحضوری آن را فراهم کند. سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مکلف است، طی دو ماه درگاه تخصصی برای صدور این مجوز را به درگاه ملی مجوزهای کشور متصل و مجوز مذکور را به‌صورت الکترونیک صادر نماید. دبیرخانه هیأت عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی کشور مکلف است، در فرآیند صدور پروانه کسب بنگاه معاملات املاک و خودرو داشتن «پروانه تخصصی مشاورین املاک و خودرو» را لحاظ نماید و بدون داشتن این پروانه، از صدور پروانه بنگاه معاملات املاک و خودرو، جلوگیری کند.
  3. آن دسته از دارندگان پروانه کسب بنگاه معاملات املاک و خودرو که پیش از ابلاغ این مصوبه، بدون داشتن «پروانه تخصصی مشاورین املاک و خودرو» پروانه کسب گرفته‌اند، مکلف‌اند طی شش ماه پروانه تخصصی موضوع این بند را از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور دریافت کنند در غیر این صورت پروانه کسب ایشان فاقد اعتبار خواهد بود.
برای دوستانتان بفرستید:
در خصوص این مطلب، سوالات خود را فقط در زیر این پست در قسمت دیدگاه‌ها بنویسید.

خیلی زود جواب شما در پاسخ به دیدگاهتان از طریق پیامک داده خواهد شد.

کلیشه جامع نمونه اسناد
سیر تا پیاز سیستم ثبت آنی
دانلود مستقیم اپلیکیشن اندروید محضرچی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

تلفن همراه

keyboard_arrow_up