آیا تنظیم سند اجاره املاک مشاع در دفاتر اسناد رسمی بلامانع است؟
آیا حضور مالک مشاعی برای امضا سند الزامی است؟

تاریخ :۱۳۹۴/۴/۲۲

شماره: ۹۴۲۰/۲۲۴۲

بسمه تعالی

دفتر اسناد رسمی شماره …

در اجرای شق ۲ ماده ۶۶ قانون دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران و دفتریاران، اینک موضوعی که در کمیسیون وحدت رویه مطرح و منجر به اظهار نظر گردیده و به موجب نامه شماره ۹۴ / ۴۷۲۵۶ مورخ ۹۴ / ۳ / ۲۵ رئیس گروه امور حقوقی سازمان ثبت مورد تأیید معاونین و مشاورین سازمان ثبت اسناد و املاک کشور قرار گرفته و یا منصرف از نظر کمیسیون منجر به اظهارنظر گردیده است جهت اطلاع و رعایت مفاد آن ذيلا ابلاغ می شود:

آیا تنظیم سند اجاره املاک مشاع در دفاتر اسناد رسمی بلامانع است؟

آیا حضور مالک مشاعی برای امضا سند الزامی است؟

به حکم صریح ماده ۴۷۵ قانون مدنی، اجاره مال مشاع جایز است لیکن تسلیم عین مستاجره موقوف است به اذن شریک، بنابراین تنظیم سند اجاره مال مشاع بدون حضور شریک، مباینتی با موازین قانونی ندارد.

محمدرضا دشتی اردکانی – رئیس کانون سردفتران و دفتریاران

در خصوص این مطلب، سوالات خود را فقط زیر این پست در قسمت دیدگاه ها بنویسید.
خیلی زود جواب شما در پاسخ به دیدگاهتان داده خواهد شد.

برچسب ها

اشتراک گذاری این پست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Solve : *
6 + 27 =


سیر تا پیاز سیستم ثبت آنی
کلیشه جامع نمونه اسناد
انواع کامپیوتر و تجهیزات دفترخانه
دانلود مستقیم اپلیکیشن اندروید محضرچی
لیست کلیه دفاتر اسناد رسمی سراسر کشور
تبلیغات دفترخانه ای
Search
Generic filters
فهرست